Pravděpodobně v žádném jiném odměňovacím plánu MLM pro distributory, není tolik rozšířených předsudků a desinformací, jako je tomu u binárního kompenzačního plánu. Nejrozšířenejší mýty jsou:

Mýtus číslo 1: „Utekla mi jedna noha“

Mýtus číslo 2: „Binární kompenzační plány jsou nelegální“

Mýtus číslo 3: „Binární provizní plány jsou dobré akorát pro firmy, které je vymýšlí“

Mýtus číslo 4: „Nemůžeš kontrolovat růst“

Mýtus číslo 5: „Každý binár musí dřív či později skončit“

Mýtus číslo 6: „Bináry nefungují a rozhodně nejsou dobré pro nové distributory“

Mýtus číslo 7: „Nemám rád (či dokonce nenávidím) binár!“

Možná, že jste ve své praxi slyšeli mnoho dalších negativních komentářů ohledně binárního systému, ale pravděpodobně nejčastější rozšířené tvrzení ve skutečnosti je: „Já hold nemám rád binární systémy“. 🙂

Pojďme nyní rozptýlit uvedené sedmero nejčastějších mýtů o binárním systému. Proklikejte si všechny odkazy jeden po druhém pod výše uvedenými sedmi body a naučte se tak správně reagovat na situace, které Vás potkají v praxi.

Co je vlastně mýtus a jak vzniká, nejen v MLM?

Mýtus je vlastně zavádějící, nebo i naprosto zcestné tvrzení (tzv. obecně rozšířená pravda) a vzniká tak, že je převyprávěný údajně skutečný příběh (ze současnosti nebo minulosti), kterému je nakonec uvěřeno a který je pak sdílen dál, nejen mezi jedinci, ale i celými skupinami lidí.

V souvislosti s výše uvedeným vysvětlením, mnoho „příběhů“ o bináru by mělo být začleněno do kategorie mýtů, polopravd, často dokonce úplných nesmyslů. Bohužel mýty, jako takové hrají významnou roli, jak v osobním tak i korporátním životě každé kultury. Mýty poskytují širokou škálu psychologických a sociálních funkcí. A mýty v síťovém, neboli v multi-level marketingu nejsou odlišné. Pak se nám v MLM může stát, že je naše pozornost zaměstnána a vytížena úsilím pro šíření mýtů namísto práce na vlastním úspěchu…

Ještě před tím, než uvěříme mýtu o binárním kompenzačním plánu, měli bychom se dopídit po jejich původu. Nakonec stejně zjistíme, že vyvstali z předsudků, pověr či z přeslechů. Jeden z účelů tohoto článku je pomoct skeptickým síťařům probrat se z ignorace binárních systémů a očistit jejich mysl od mýtů a zažitých chybných konceptů. Odolnost vůči změně, totiž může vést k chybnému uvažování.

Pokud však otevřete svoji mysl a budete ochotni naučit se porozumění binárního systému, pak začnete vidět názornou cestu, proč bináry fungují tak skvěle. Můj záměr je dát Vám know-how, jak můžete uspět i Vy stejně jako ostatní, kterým se to už v bináru povedlo!

Všechno co musíme rozpoznat je, že svět a vše kolem neustále podstupuje změny, inovace a vylepšování, jinak by se mohlo stát, že zůstaneme pozadu. Prosím nedovolte sobě, zůstat pozadu!

Citát: „Na světě není nic silnějšího, než myšlenka, jejíž čas nadešel.“ – Victor Hugo

Na úplný závěr bych rád v tomto článku uvedl na pravou míru ještě jeden bonusový mýtus, který mám však úplně nejraději:

„Binár je MLM(multi-level marketing)” – NE, NENÍ! Proč?

[sociallocker id=”377″]

Když půjdeme do hloubky, tak opravdu zjistíme, že je to tak Jelikož v bináru jsou vlastně jednotlivé úrovně (nebo také tzv. levely, generace či hloubky) naprosto irelevantní, tzn. vůbec na nich nezáleží. Úroveň neboli hloubku v bináru používáme jen a pouze k označení pozice místa v síti, ale jinak, není vůbec důležitá, jako je tomu např. právě v klasickém multi-levelu.

V klasickém MLM totiž na hloubce záleží nejen kvůli velikosti provize, ale také z důvodů omezení hloubky, ze které až můžete profitovat. To u bináru neexistuje. Provize je vždy procento z výkonu celé nohy a to až do neomezené hloubky. Nezáleží, zda jste v hloubce 1, 10, 100, nebo 1.000, protože i na pozici 1.000, můžete klidně vydělávat mnohem více, než generuje pozice na úplném pomyslném vrcholu binární sítě.

V bináru nejde o hloubku, jako spíš o stranu – pravá verzus levá, dokonce ani tak nezáleží na tom, kdo je pod kým a kdo je nad kým, v bináru je to úplně jedno! Jelikož na hloubce nezáleží, nikoho vlastní pozice v určité hloubce neznevýhodňuje, ani neupřednostňuje před ostatními. Binár není klasický multi-level, protože nové lidi neřadíte to levelů (čili úrovní nebo hloubek), nýbrž do stran (doprava, anebo doleva), kde oni pak automaticky “padají” na první volné místo!

Takže ješyě jednou – Nejde tedy o úrovně ani „levely“, ale strany a proto, když děláte úplně čistý binární systém, v podstatě neděláte klasický multi-level marketing.

[/sociallocker]

Možná se Vám toto vysvětlení a tento pohled bude hodit a použijete jej v trhu u lidí, kteří mají proti slůvku „MLM“ nějaké výhrady.

Víte o nějakých takových? 🙂
SDÍLET = LÍBILO SE MI TO!
⇩ DÍKY! 💘 DÁRKY NÍŽE ⇩


MARKETINGOVÝ ONLINE MLM SUMMIT ZDARMA!


DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!
 PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 

10 Comments

 1. Martin Ryšan
  9.1.2016 @ 16:07

  Skvělý článek Michale! Miluju binár a už bych nikdy nic jiného nebudoval… Povinná četba pro neznalé a striktní “dinosaury”… 😉

  Reply

  • Pepa Rozkydal
   11.1.2016 @ 13:54

   Doporučuji si zjistit fakta. Největší společnost MLM na světě vyplácí provizi z NEOMEZENÉ HLOUBKY A NEOMEZENÉ ŠÍŘKY. Při svém vzniku vymysleli ty nejlepší možné smluvní podmínky, proto je dnes největší. Pracuje s pozitivní motivací a proto se struktura předává z generace na generaci, někde už ve 4 pokolení… Dokážete si představit, že začnete svůj první MLM a jednou ho předáte svým dětem?

   Reply

   • Míra Dvořák
    19.1.2016 @ 0:56

    Pepo, možná se pletu, ale nemyslíte, že velikost firmy jde ruku v ruce i s jejím stářím? Že závisí nejen na smluvních podmínkách?

    Výborné podmínky může mít jak firma, která je na trhu 70 let, tak firma, která působí třeba 5-10 let (ta může mít i lepší podmínky, jen je relativně mladá a tím pádem není největší). Která firma asi bude mít větší obrat?

    Nutně nemusí platit vztah “největší=nejlepší”.

    Jinak ano, dovedu si představit, že svojí MLM firmu předám svým dětem. Sice se nejedná o největší firmu na světě, ale o to větší příležitost zapracovat na tom a třeba jednou…! 🙂

    Reply

    • Táňa
     21.2.2016 @ 11:43

     Ano máte pravdu 🙂

     Reply

 2. Jirka Drda
  11.1.2016 @ 9:04

  V dnešní době po tolika letech v networkování, dávám už jedinečnou příležitost odměňování pouze binárnímu kompenzačnímu plánu bez jakéhokoliv omezování, proto děkuji Michalovi za řádné osvětlení, protože je třeba znát a neustále se učit , a když budete v oboru dobří stejně se najdouti skvělí dinosauři, co píše Martin, bez nich by to nebylo ono, pak bysme se nedovįdali tu jejich pravdu, díky za ně, jinak by nevznikali takové skvělé články.Jirka Drda

  Reply

  • Pepa Rozkydal
   13.2.2016 @ 19:20

   Další otázka je, jestli je vaším cílem vydělat peníze a pomoci k tomu co nejvíce dalším lidem, nebo se stejnou energií rozjíždět nějaký systém, který může kdykoliv skončit. Dokážete si představit, že máte možnost od určitého obratu hlasovat o podmínkách spolupráce a sortimentu? Že tak vlastně máte kontrolu nad svou budoucností? Máte dnes takovou jistotu, nebo jen doufáte, že majitel MLM v budoucnu podmínky nejhorší, nebo systém nezavře?

   Reply

 3. Jaromír Tichý
  11.1.2016 @ 11:20

  Včera jsem měl seminář v Olomouci a opět jsem lidem vyvětloval binár tak, že v stali a podávali si ruce. Během chvilky si všichni snadno uvědomili vztahy a sílu bináru pomocí legrační hry jako děti ve školce.
  Binár je vynikající a moderní model, přímo fenomén networkingu současnosti. A s uvedenými námitkami jsme se setkali všichni.
  Binár není ve skutečnosti ani lepší ani horší než jiné typy plánů. Je však nejdynamičtější a silně motivační. Pracuje cíleně s pocitem ztráty, který jak všichni networkeři vědí, je silnější než touha.

  Reply

  • Dana
   5.2.2016 @ 17:27

   Ahoj Jaromíre, můžeš mi zavolat? Ráda bych se dozvěděla jak prezentuješ binár, díky Dana 777718260

   Reply

 4. Boris
  11.1.2016 @ 14:46

  Žiadny binarny na svete historický neprežil viac ako 15 rokov.

  Reply

 5. Zuzu
  14.1.2016 @ 11:23

  Jasne lebo este 15 rokov nepreslo :))) a dalsia vec zalezi cim sa firma zaobera a neprizitie nemusi byt kvoli binaru ale kvoli firme ako takej …kolko spolocnosti neprezilo a ziaden binar nemali :)))

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.