Pravděpodobně v žádném jiném odměňovacím plánu MLM pro distributory, není tolik rozšířených předsudků a desinformací, jako je tomu u binárního kompenzačního plánu. Nejrozšířenejší mýty jsou:

Mýtus číslo 1: „Utekla mi jedna noha“

Mýtus číslo 2: „Binární kompenzační plány jsou nelegální“

Mýtus číslo 3: „Binární provizní plány jsou dobré akorát pro firmy, které je vymýšlí“

Mýtus číslo 4: „Nemůžeš kontrolovat růst“

Mýtus číslo 5: „Každý binár musí dřív či později skončit“

Mýtus číslo 6: „Bináry nefungují a rozhodně nejsou dobré pro nové distributory“

Mýtus číslo 7: „Nemám rád (či dokonce nenávidím) binár!“

Možná, že jste ve své praxi slyšeli mnoho dalších negativních komentářů ohledně binárního systému, ale pravděpodobně nejčastější rozšířené tvrzení ve skutečnosti je: „Já hold nemám rád binární systémy“. 🙂

Pojďme nyní rozptýlit uvedené sedmero nejčastějších mýtů o binárním systému. Proklikejte si všechny odkazy jeden po druhém pod výše uvedenými sedmi body a naučte se tak správně reagovat na situace, které Vás potkají v praxi.

Co je vlastně mýtus a jak vzniká, nejen v MLM?

Mýtus je vlastně zavádějící, nebo i naprosto zcestné tvrzení (tzv. obecně rozšířená pravda) a vzniká tak, že je převyprávěný údajně skutečný příběh (ze současnosti nebo minulosti), kterému je nakonec uvěřeno a který je pak sdílen dál, nejen mezi jedinci, ale i celými skupinami lidí.

V souvislosti s výše uvedeným vysvětlením, mnoho „příběhů“ o bináru by mělo být začleněno do kategorie mýtů, polopravd, často dokonce úplných nesmyslů. Bohužel mýty, jako takové hrají významnou roli, jak v osobním tak i korporátním životě každé kultury. Mýty poskytují širokou škálu psychologických a sociálních funkcí. A mýty v síťovém, neboli v multi-level marketingu nejsou odlišné. Pak se nám v MLM může stát, že je naše pozornost zaměstnána a vytížena úsilím pro šíření mýtů namísto práce na vlastním úspěchu…

Ještě před tím, než uvěříme mýtu o binárním kompenzačním plánu, měli bychom se dopídit po jejich původu. Nakonec stejně zjistíme, že vyvstali z předsudků, pověr či z přeslechů. Jeden z účelů tohoto článku je pomoct skeptickým síťařům probrat se z ignorace binárních systémů a očistit jejich mysl od mýtů a zažitých chybných konceptů. Odolnost vůči změně, totiž může vést k chybnému uvažování.

Pokud však otevřete svoji mysl a budete ochotni naučit se porozumění binárního systému, pak začnete vidět názornou cestu, proč bináry fungují tak skvěle. Můj záměr je dát Vám know-how, jak můžete uspět i Vy stejně jako ostatní, kterým se to už v bináru povedlo!

Všechno co musíme rozpoznat je, že svět a vše kolem neustále podstupuje změny, inovace a vylepšování, jinak by se mohlo stát, že zůstaneme pozadu. Prosím nedovolte sobě, zůstat pozadu!

Citát: „Na světě není nic silnějšího, než myšlenka, jejíž čas nadešel.“ – Victor Hugo

Na úplný závěr bych rád v tomto článku uvedl na pravou míru ještě jeden bonusový mýtus, který mám však úplně nejraději:

„Binár je MLM(multi-level marketing)“ – NE, NENÍ! Proč?

Možná se Vám toto vysvětlení a tento pohled bude hodit a použijete jej v trhu u lidí, kteří mají proti slůvku „MLM“ nějaké výhrady.

Víte o nějakých takových? 🙂