Pro koho je síťový marketing cesta a kdo by se měl raději držet dál? Následující řádky vám pomohou odpovědět na tyto i další otázky. Přečtěte si užitečné tipy, které vám pomohou, ať už jste součástí network marketingu, nebo o tom teprve uvažujete.

Proč zvolit network marketing?

V začátcích síťového marketingu vás čekají nízké náklady a nižší riziko, než v začátku jakéhokoliv jiného podnikání. Máte také spoustu možností, které vám pomohou rychle osobnostně růst. Využíváte podporu, výzkum a vývoj druhých, vzdělávací a další zdroje máte na dosah ruky. To vše na účet někoho jiného, kdo za Vás již vše vytvořil. Nemusíte tak vše bolestivě sami financovat a platit svým mentorům a učitelům.

Je tedy síťový marketing cesta i pro vás?

Kdo by měl přemýšlet o budoucnosti v network marketingu?

Všichni prodejci

Existuje pro to několik důvodů:

 1. Pokud patříte mezi prodejce, komunikujete se spoustou lidí, že? 🙂 Z této velké skupiny je ale mnohem větší procento těch, kteří si váš produkt nekoupí, než těch, co si koupí. Nebylo by tedy lepší mít něco, co můžete nabídnout opravdu každému, a vydělat na tom peníze třeba i opakovaně?
 2. Už jste někdy zažili pády ve své kariéře prodejce? Možná realitní makléři se s tímto dovedou ztotožnit. Co kdybyste si ponechali reality jako hlavní motivaci, ale začali se kolem sebe rozhlížet, kdo by byl otevřen k rozjetí vašeho dalšího příjmu? Když máte všechna vajíčka v jednom košíku, snadno se dostanete do nesnází.
 3. Většina prodejců dostane za každou úspěšnou transakci zaplaceno – jednou. Jeden měsíc se daří, druhý může být k ničemu. Pokud máte reziduální (pravidelně opakující se) příjem ze svého prodeje, tak vás ještě nějakou dobu nemusí zajímat, že byste museli hned vyrazit uzavřít další, úplně nový obchod. Když ale dostáváte zaplaceno pouze za obchody učiněné přímo vámi, nemusí to být v budoucnu tak jednoduché… Protože nikdy nevíte, co se může stát, že?

  V síťovém marketingu i po letech dostáváte peníze díky lidem, které jste získali do spolupráce během svého prvního měsíce. Jediný měsíc vám může pomoci ke stovkám tisícům příjmu, i když se to samozřejmě neukáže hned. Ale po letech budou tyto zdroje, klidně stále proudit. Pokud pracujete v prodeji a nemáte žádný reziduální příjem, který pokračuje ještě dlouho poté, co jste prodej učinili, představte si své já za 20 let a řekněte si sami pro sebe, jestli chcete pořád takto pokračovat… Stále opakovat jeden prodej za druhým…
 1. Prodejci nejsou srabi, dostávají zaplaceno za výkon a vědí, že káva je jen pro vítěze.
Network marketing není jen pro prodejce.

Všichni majitelé malých podniků

Některé, z výše uvedených bodů, proč by měli prodejci dělat síťový marketing, platí i pro majitele malých podniků. Dalším a největším důvodem je rozhodně bezplatná propagace a podpora komunity, kterou získávají. Pokud máte ve svém týmu majitele podniku, všichni v síti vlastně mohou podpořit jeho podnikání. Stačí jen další meeting přesunout k němu. Spousta restaurací a dalších malých podniků často zbytečně zavírá a přitom by stačila jen malá podpora od místní MLM komunity, nemyslíte? 🙂

Každý, kdo nesnáší svou práci!

Jak jinak se chcete dostat z práce, když nemáte v záloze další příjem? Síťový marketing je nejlepší možnost zejména tehdy, pokud nemáte zdroje na investici do dalšího podnikání. Neuvízněte dobrovolně v situaci, ve které nechcete být!

Pravda o úspěchu v network marketingu

Neříkám, že všechny výše popsané kategorie musí okamžitě zaměřit svou pozornost od svých primárních businessů k network marketingu. Nejdříve se staňte součástí systému. Najděte si sponzora, který vám ukáže, kam směřovat, jak na rychlý start a ukáže vám systém práce a růstu.

Nemusíte skočit do všeho hned úplně naplno a spálit za sebou všechny mosty. Prostě dělejte klidně i malé kroky kupředu, ale pravidelně a každý jeden den – a to den za dnem tak dlouho, dokud se nedostaví výsledky.

Prostě si otevřete jen další možnosti. Soustřeďte se na svůj primární business a pomalu si obhlížejte možnosti síťového marketingu. Díky tomu si vybudujete slušný boční příjem, který se nabalovat postupně s každým další dobře investovaným měsícem času. No není to super?

nešťastný v práci

Pokud jste na současné pozici nešťastní, je čas začít budovat další příjem a MLM je podnikání podle návodu, prakticky bez rizika.

Kdo by však naopak neměl uvažovat o MLM?

 1. Srabové. Pokud se snadno necháte ovlivnit názorem jiných lidí, držte se všeho, co děláte, dokud se této vlastnosti nezbavíte.
 2. Lidé s nerealistickým očekáváním. Pravděpodobně se nedostanete snadno hned ke 100 tisícům Kč za měsíc ve své stávající práci, tak to neočekávejte ani v síťovém marketingu.
 3. Všichni s negativním postojem. Už jste někdy viděli negativní osobu, která byla mrzutá při přebírání tučného šeku? Lidé chtějí být kolem pozitivních lidí a pokud se nepolepší, nemají v network marketingu šanci.
 4. Ti, co už všechno viděli a všechno znají. Já jsem jim dal přezdívku, jsou to tzv. “MLM CHYTROLÍNI“! 😀 Takoví, kteří už za sebou jeden úspěch mají (a vlastně někdy ani to ne) a hned si myslí, že už vše potřebné ví. Když člověk nic nezkouší, tak se ani nic nepokazí, že? TO SE TO PAK KRITIZUJE!! Nenechte se “MLM-chytrolíny” rozházet a utíkejte od nich tak rychle, jak jen můžete 🙂 Buďte ochotní se dál vzdělávat a přijímat rady od někoho, kdo pomohl spoustě jiných lidí před vámi a nepolemizuje o tom, zda MLM funguje nebo nefunguje. 😉 

Jsou tyto rady pro vás užitečné? Neváhejte se o ně podělit, protože mohou pomoci spoustě dalších lidí, aby viděli hodnotu této profese. (A taky odlákat ty ostatní.) 😉

 


Za inspiraci pro tento článek děkuji mému “MLM” příteli, Rayovi Higdonovi (firma HIGDON GROUP™).SDÍLET = LÍBILO SE MI TO!
⇩ DÍKY! 💘 DÁRKY NÍŽE ⇩


MARKETINGOVÝ ONLINE MLM SUMMIT ZDARMA!


DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!
 PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 

24 Comments

 1. Blanka Dudková
  28.5.2019 @ 19:06

  Děkuji moc za další krásné informace,jste moc velkou oporou ???

  Reply

 2. Rozmerie
  28.5.2019 @ 19:44

  Je to hodne povzbuzujici. Dekuji

  Reply

 3. Anonym
  28.5.2019 @ 19:50

  Ďakujem !!!

  Reply

 4. Helena
  28.5.2019 @ 21:00

  Děkuji za nové poznatky plánovač si stáhnu.

  Reply

 5. Viera Fričová
  28.5.2019 @ 21:22

  Dakujem super pomocné informácie.

  Reply

 6. Eva
  29.5.2019 @ 5:20

  Skvělý článek, díky Michale. Opět super “nakopávač”.

  Reply

 7. Zuzka
  29.5.2019 @ 11:26

  Děkuji za krásné a motivující informace.

  Reply

  • Michal Karmazín
   17.7.2019 @ 12:44

   Nemáte zač Zuzko naopak já děkuji, že jste si udělala čas na koment 🙂 Ať Vám Vaše MLM skupina jen roste! 🙂

   Reply

 8. Jana
  29.5.2019 @ 11:42

  moc bych chtěla poděkovat za tento článek

  Reply

  • Michal Karmazín
   17.7.2019 @ 12:46

   Jani jste úžasná, že jste si dala takovou práci poděkovat ještě i přes koment – děkuji Vám za tuto zpětnou vazbu 🙂 Určitě budete hodně úspěšná! Držím Vám palce!

   Reply

 9. David
  29.5.2019 @ 12:20

  Úžasné informace,moc děkuji.

  Reply

  • Michal Karmazín
   17.7.2019 @ 12:47

   Davide nemáte zač – jsem rád, že Vám to přijde užitečné, moje velké přání je, ať všechny argumenty použijete v praxi a pak,….. AŤ JSTE NEJLEPŠÍ 😉 Držím palce 🙂

   Reply

 10. Marcela Hasíková
  30.5.2019 @ 6:28

  Je to tak, makat a dostat se z pozice sraba na prodejce nebo- li obchodníka, tak to je výzva……..píšete moc pěkné články tak zv. na kopávačky……..za mne děkuji

  Reply

  • Michal Karmazín
   17.7.2019 @ 12:48

   Marcelko děkuji Vám a Vaše shrnutí, nemá chybu, díky za něj, myslím si, že Vy už máte jasno! 🙂 Potkáme se na VRCHOLU! 🙂

   Reply

 11. Věra Stočková
  31.5.2019 @ 2:46

  Moc děkuji za velmi jednoduše, ale motivačně vysvětlené principy síťového marketinku. Věřím, že každodenní opakované jednoduché, ověřené aktivity vedou k úspěchu. Chce to jenom osobní disciplínu. Ať se daří …..

  Reply

  • Michal Karmazín
   17.7.2019 @ 12:49

   Je to tak Věrko, máte absolutní pravdu a také jasno, jak vidno – takže vím, že Vás už NIC a NIKDO nezastaví! Jděte si pro úspěch, plně si ho zasloužíte a je ho dost pro všechny! 😉

   Reply

 12. Erika
  31.5.2019 @ 19:08

  Poprosím o zaslanie plánovača , ďakujem .

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.