Nyní, když máte lepší porozumění binárního kompenzačního plánu z předchozích článků, tak již budete určitě schopni lépe rozlišit výhody, které spočívají v budování pouze dvou navzájem paralelních týmů z hlediska dosažení vyšších a rychlejších provizí.

Pokud jste již binární systém pochopili, pak budete souhlasit s tím, že všichni další distributoři osobně sponzorovaní po Vašich prvních dvou, budou automaticky pomáhat všem těm, pod které byli umístěny a zároveň od nich také budou moct získat v budoucnu nějaké pracovníky, které pod ně spadnou…

Tato vlastnost binárního systému způsobuje nejen motivaci maximálního počtu lidí v síti, ale je to také daleko nejjednodušší MLM model vzhledem k potenciálu duplikace.

Tím, že můžete pomáhat budovat svým distributorům jednu stranu binárního stromu (a pomoci jim s téměř polovinou práce), stává se binární systém zázračnou strategií pro budování dlouho trvajících příjmů a to z nekonečných hloubek bez možnosti přeskočení, také většinou bez ohledu na dosažený karierový stupeň. Stačí se soustředit zejména na maximální obrat vpravo a vlevo – jednodušší už to být nemůže.

Proč se dokáže binární systém šířit rychleji?

Protože je to systém, kde můžete jednotlivé lídry spojovat do Vašeho pravého nebo levého týmu nad, anebo pod sebe do jedné společné linie, kde dojde k maximální spolupráci a synergii proto, že mohou táhnout tzv. za jeden provaz.

Jakmile Vaši distributoři jednou porozumí binárnímu systému, jako by se stával pro ně návykovým a to je také přesně to, co potřebujete. Když se lidem něco líbí, když je to baví, když to funguje a i oni začnou mít výsledky dostavuje se nadšení a silná motivace, které nabádá každého v síti k větší, masivnější akci.

Strategie pro budování bináru jakožto „Vašeho stroje na peníze“

Ukážeme si nějaké názorné příklady na nejrozšířenějším druhu binárního systému, který používá poměr obratu 1:2 (tedy obrat v levé noze „ku“ obrat v pravé noze). To je poměr, který je férový a docela přirozený, zvláště pokud Vám pomáhá i nadsponzorská linie. No a pokud nepomáhá, nevadí – i tak můžete uspět, čtěte dál.

První co si musíme naplánovat je strategie pro budování vnějších stran obou binárních větví. To nás bude udržovat na správné cestě růstu a profitu. První krok k úspěchu tedy je umět rozlišit, jak se správně zařazují Vaši noví lidé do binárního stromu.

strategie ukládání v bináru MLM

Já doporučuji, abyste vždy svým prvním člověkem přispěli do tzv. průběžné sponzorské nohy (je to ta strana, kterou máte společnou s Vaším sponzorem, či člověkem, který je v bináru nad Vámi), tak jak je uvedeno výše na obrázku. A nedoporučuji to jen já, ale i opravdoví páni lídři, kteří ve světě vybudovali opravdu velké desetitisícové sítě, nebo i větší…

Druhého Vašeho přímého člověka potom uložíte naproti, do protilehlé, nebo také „neprůbežné“ nohy. Pokud toto pravidlo zavedete ve síti (což byste měli pečlivě předávat na Vašich školeních) a pokud se toho budou Vaši distributoři držet, budou z této strategie profitovat všichni, protože Váš binární strom poroste správně.

Jestliže zaregistrujete a umístíte Vaše první dva distributory, kteří budou následovat Váš systém, pak vznikne mini-síť, která bude vypadat takto (nyní se soustřeďte hlavně na ta modré kolečka):

jak skládat binární síť MLMjinak.cz

Na výše uvedeném obrázku si však ale můžete také všimnout, že sponzor nespí a tzv. nás “podbudoval” dalším distributorem „shora“, který spadnul na první volné místo vlevo (oranžové kolečko). Podle toho také vidíme, že naše sponzorská (průběžná) linie vede právě po levé straně.

Takže to nás potěšilo a proto jsme registrovali našeho dalšího, už vlastně třetího přímého osobně sponzorovaného spolupracovníka a z obrázku je krásně vidět, kam jsme ho správně umístili – ano, šel již na pravou vnější stranu, protože ta je neprůběžná se sponzory a tam bude třeba pracovat na rozvoji tzv. „proti-obratu“.

Jak se nazývají jednotlivé strany v bináru vidíte na tomto obrázku:

strany MLM sítě vnější verzus vnitřní

Jak zní zlaté pravidlo, která zabrání tomu, abyste „zabili“ výkon své binární sítě?

„NIKDY SE NESNAŽTE DÁVAT SVÉ NOVÉ, OSOBNĚ REGISTROVANÉ LIDI NA VNITŘNÍ POZICE!!!“.

Pokud Vás v tomto ohledu Váš sponzor ještě nepoučil, tak věřte tomu, že budete za tento článek v budoucnu určitě vděční. Nic nedokáže zlikvidovat sílu binárního stromu jako to, když se budete snažit zaplnit všechna políčka i za své neaktivní lidi, kteří nic neudělali!

Nejen že to nemá smysl, ale není to ani reálné, protože v linii první jsou 2, v druhé 4, pak 8, pak 16, pak 32, 64, 128, 256 atd… kam byste na ty „přímáky“ chodili? A hlavně k čemu by Vám byl tým, za který nemusí nic dělat a profituje pasivně jen tím, že jim děláte obě strany? K ničemu.

Jak je to tedy správně? Jak se vyrábí binární stroj na peníze?

[sociallocker id=”377″]

„VŽDY SVÉ NOVÉ OSOBNĚ REGISTROVANÉ SKLÁDEJTE VÝHRADNĚ NA VNĚJŠÍ STRANY POD SEBE TAK, ABYSTE VYBUDOVALI PO VNĚJŠÍCH STRANÁCH CO NEJDELŠÍ ŘETĚZ CO NEJVÍCE DO HLOUBKY JAK VPRAVO, TAK VLEVO!“

A co když políčka ve vnitřních nohách nejsou zaplněné?

Nevadí! Nechte je být! Víte proč? Protože vnitřní větve mají budovat Vaši lidé pod Vámi (popřípadě Ti, kteří spadli pod Vás od nadsponzorů). Binární strom je geniální vynález, protože pokud se tomu tak neděje a vnitřní větve Vám nikdo nebuduje, ničemu to vůbec nevadí – na Vaše provize to nebude mít žádný negativní vliv a na Vaší práci nebude nikdo parazitovat, jelikož každému pod sebou pomůžete s maximálně polovinou jeho organizace…

Pokud si bude chtít někdo pod Vámi konvertovat nasbírané body z Vaší práce na peníze, nezbude mu nic jiného, než přiložit také ruku k dílu a dobudovat aspoň polovinu obratu vůči protistraně (protože jsme si řekli že budeme uvažovat binární poměr 2:1). A když se někdo pod Vámi snaží nastartovat „proti-obrat“, logicky Vám Vaši energii začíná vracet i s úroky a to je důvod, proč je binární systém extrémně motivační a extrémně fér.

Někteří zkušení lídři v binárních systémech označují tuto strategii (budování vnějších stran bináru co nejvíce do hloubky), jako tzv. „TURBO EFEKT“ a proto není divu, že je stále ještě toto know-how v některých firmách pečlivě střeženo. Vy jste ale již nyní poučeni a proto Vám již nic nebrání vyzkoušet si tuto mocnou zbraň v praxi. Nezapomínejte na duplikaci a učte své lídry tuto strategii, jak proměnit binární systém ve stroj na peníze!

[/sociallocker]

Rekapitulace na závěr, proč to funguje?

Protože každý může pomoct vybudovat svému člověku polovinu binární sítě, ale tu druhou půlku, si už musí vybudovat sám (neboli přesněji řečeno, minimálně ze svých kontaktů)…

Jak jsme si uvedli v předchozích článcích, chápání hloubky funguje v bináru opačně než u klasických MLM modelů s neomezenou šířkou (navzájem paralelních větví). Pokud jste totiž v bináru na vnější linii a mezi Vámi a Vaším sponzorem je třeba dalších 200 lidí, pak to v bináru nebereme tak, že děláme a dřeme na 200 lidí nad námi, ale naopak, že od každého z těchto 200 lidí nade mnou já mohu dostat někoho pod sebe!

Proč? Protože to garantuje binární systém – je tak nastaven. K profitu z bináru je třeba, aby každý přispěl do své pravé i levé nohy minimálně jedním svým osobně registrovaným – to je zákon binárního systému pro výplatu tzv. cyklů, které vznikají párováním obratu v pravé a levé noze.

No a aby se něco párovalo, vždy je samozřejmě potřeba mít adekvátní „proti-obrat“. Podtrženo sečteno, binární systém je systém, který nejvíce podporuje pomáhání si navzájem mezi jednotlivými distributory z dosud vymyšlených MLM modelů.

Stále nechápete, proč je třeba budovat v bináru tzv. „proti-obrat“?

To souvisí s tím, jak se v binárním systémů párují (konvertují) obratové body na peníze a pokud tomu nerozumíte, tak neznáte základy binárního systému a proto Vám doporučuji, vrátit se k tomuto článku.

Pokud Vám článek přišel vhod, pošlete ho dál sdílením – děkuji.
Mnoho úspěchů! 🙂
SDÍLET = LÍBILO SE MI TO!
⇩ DÍKY! 💘 DÁRKY NÍŽE ⇩


MARKETINGOVÝ ONLINE MLM SUMMIT ZDARMA!


DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!
 PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 

6 Comments

 1. Marcel
  8.2.2016 @ 13:39

  Souhlas 🙂 pro mně ideální volba binár 🙂 hlavne když je to v kombinaci s dokonalým produktem, jako jsou luxusní dovolené za velmi dostupné ceny, zážitky, cestování, charita a banda super lidí všude kolem mě 🙂

  janak.mrc@gmail.com

  Reply

 2. Slavka
  9.2.2016 @ 9:36

  Absolútne súhlasím. Robím v binári cca 1/2 roka, predtým som robila v klasickom MLM. Efektivita sa vôbec nedá porovnať. Je to skvelý systém vyplácania provízií. Pracujem a anti-aging priemysle a s produktami na vnútorné použitie máme neskutočné výsledky.

  Reply

 3. Marcela Pokorná
  26.2.2016 @ 16:10

  Hezký den , děkuji za velice pěkné vysvětlení , jsem v MLM , snažím se a pracuji , máme binár . Když se ptám sponzora , kde jsou ostatní , když už on má pod sebou hodně lidí , řekl , že neví a mám více registrovat . Takže jste mi potvrdili , to co jsem si myslela , že mě sponzor dal někomu do středu . Já naštětí jedu jak tomu říkám střechu .a učím to své lidi .

  Reply

 4. Jiri. M.
  27.8.2016 @ 18:22

  Zásadně dělat střechu.

  Reply

 5. Petr Jílek
  19.7.2017 @ 1:36

  Hezký den, absolutně souhlasím. Kdo ještě nepochopil funkci a budování bináru, tak ji po tomto článku velice rychle pochopí.

  Reply

 6. Petr Jílek
  23.7.2017 @ 18:03

  Souhlas. Úžasná práce autorů tak aby to pochopil snad každý.

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.