Network Marketing (neboli síťový marketing) anebo Multilevel Marketing jsou jedno a to samé. Někteří upřednostňují označení jako systém marketingu služeb či produktů, což je také naprosto správně.

Network-marketingové společnosti či Multilevelové firmy nabízejí obrovskou šanci k budování bohatství budováním organizace dalších nezávislých marketingových reprezentantů (distributorů), kteří v prvé řadě sami užívají a dále (prostřednictvím osobního doporučení) prodávají produkty nebo služby společnosti a taktéž posunují dál její obchodní příležitost. Tato forma marketingu je nejrychlejší a nejvíce ekonomicky výhodná metoda, jak dostat produkty ke koncovému zákazníkovi.

Milionáři a MLM?

V každé zemi na světě, síťový marketing nabízí lidem příležitost začít jejich vlastní podnikání s velmi malou finanční investicí s možností vybudovat neomezený příjem. Je to právě odvětví síťového marketingu, které má “na svědomí” nejvíce nově vzniklých milionářů, oproti jakémukoliv jinému odvětví, které existuje!

Abyste se stali úspěšní v tomto sektoru síťového (neboli network) marketingu, musíte v sobě budovat porozumění základních principů sponzorování (neboli tzv. „rekrutování“ či nábor), protože vytvoření velké sítě je hlavní (ne-li jediná), cesta k velkému úspěchu.

Jak to vypadá v praxi?

Většina ostřílených a úspěšných lídrů síťového marketingu Vám řekne, že toto podnikání je soustředěné na nábor a že sponzorování, je klíčem k úspěchu. Na tom určitě není nic, co by nebyla pravda, jelikož ti lidé, kteří nejvíce prezentují právě obchodní příležitost, budou také registrovat nejvíce lidí a vydělávat nejvíce peněz.

Úspěch dále závisí samozřejmě na Vaší nauce leadershipu (vedení lidí) a hlavně aplikování tohoto učení do denního života. Pro většinu lidí, úspěch přichází skrz tvrdou práci, obětování a značnou proměnu vlastního já. Každý má schopnost stát se úspěšným, jestliže se rozhodne jít do akce. Koneckonců, každý z nás je pouze jediný, kdo může řídit tu změnu mezi úspěchem a selháním, nebo ne?

Osobní nastavení, to je základ

Rozvíjení vítězného postoje je prvořadé, pro Váš úspěch! A jste to pouze Vy, kteří máte tu možnost, rozhodnout se, pro vylepšování Vašeho vlastního, osobního postoje. Ze všech věcí, které mají vliv na Vaši budoucnost, je totiž právě osobnostní růst, tím nejpodstatnějším.

Můžeme mluvit například o růstu obchodních dovedností, nebo růstu zisků, či růstu aktiv, ale nic z toho se pravděpodobně nestane ani nebude možné, bez osobnostního růstu, který všemu předchází. Je to totiž opravdu, otevření dveří ke všemu!

Jedna z nejdůležitějších vět:

„Tím hlavním klíčem k Vaší lepší budoucnosti není nic a nikdo jiný, než Vy!“

K tomu abyste se stali úspěšní v síťovém marketingu, musíte mít především touhu uspět a chtít se stát úspěšným. Takže jakmile si jednou už stanovíte nějaké konkrétní sny a cíle, kterých byste chtěli dosáhnout, automaticky získáte touhu uspět, aby se Vaše sny mohly zhmotnit. To je přesně ten stav, kterého by měli všichni distributoři v síťovém marketingu mentálně a emocionálně dosáhnout. Je to totiž důležité pro další, navazující krok a tím je plán!

Stanovení snů a cílů

Stanovení Vašich tužeb může být jednoduché, nebo složité v závislosti na Vaší osobnosti a okolních souvislostech či vlivech, které můžete, nebo nemůžete ovlivnit. Logicky, pokud jste pravidelně v obtížné finanční situaci každý měsíc, může to být dost těžké chtít nový dům, auto nebo skvělou dovolenou. Proto si jako svůj cíl, raději nejdříve nastavte – dostat se z dluhů.

Jak se dostat z dluhů

Pro ty, kteří mají těžkosti s jejich finančními závazky, je tady jeden konkrétní návod, jak se dostat ven z těchto nepříjemných životních situací:

Vytvořte si svůj seznam nesplacených dluhů a uspořádejte je do celkových měsíčních závazků. Nyní porovnejte výslednou celkovou měsíční finanční zátěž s Vaším současným měsíčním příjmem. Je to vyhovující? Jste spokojeni nebo ne? Pokud ne, pak tedy udělejte rozhodnutí udělat změnu a zapište si na papír, kterou byste rádi měsíčně vydělávali, aby to bylo dost ke spokojenému životu bez stresu.

Tato napsaná, Vámi nevržená měsíční částka bude zároveň Váš první cíl, který budete chtít dosáhnout. A nyní vše co musíte udělat, není nic jiného, než v sobě budovat tolik potřebnou touhu k dosažení Vašeho cíle.

Jak budovat touhu

Pokud je Vaším cílem pořídit si nové vysněné auto, pak získejte nejdříve jeho fotografii a dívejte se na ni tu a tam několikrát během celého dne. Připevněte si fotku toho auta třeba na zrcadlo v koupelně, protože tak zajistíte, že tato fotografie bude jedna z prvních věcí, kterou uvidíte během Vašeho startu do každého nového dne.

Další fotku si můžete umístit třeba na jídelní stůl, kde snídáte a večeříte. Zkrátka fotky s vyobrazením Vašeho snu, Vám budou neustále pomáhat stimulovat Vaše podvědomí směrem k vytouženému cíli, což udrží úroveň Vaší touhy, získat tu věc, na maximální hodnotě.

Auto už mám, já chci dům!

Jestliže je Vaším cílem nový dům, najděte si nějakého agenta realitní společnosti a nechte se vzít na prohlídku vysněné nemovitosti. Následující dny, až budete vědět, kde ten dům stojí, prostě jen projíždějte každý den okolo něj, tím budete bystřit Vaši touhu, jej jednou mít.

Jakmile si osvojíte metody, jak budovat Vaši touhu, pak je třeba stanovit si konkrétní postupné i menší dílčí cíle, které Vám na cestě za Vaším úspěchem, budou pomáhat. Stanovení cílů není jednoduché a udržet pozornost na jejich dokončení je ještě těžší. A to je právě moment, kde Vám vysoká úroveň Vaší touhy bude nápomocna.

Proč to může dokázat každý?

Pamatujte na to, že pokud můžete úspěšně stanovit co byste opravdu chtěli jednou mít, pokud dokážete držet úroveň Vaší touhy vysoko a jestli můžete také pracovat směrem k dosažení řady cílů, které Vám dovolí získat vše co chcete mít, pak můžete být úspěšní a Vy také budete!!

Máme nějaké pomocníky?

Existuje několik věcí, které Vám mohou pomoct budovat vlastní lepší budoucnost. Jedna z těchto věcí je třeba právě to, zda patříte ke stabilní, spolehlivé, seriózní, dynamicky se rozvíjející, progresivní MLM společnosti. Jestliže má Vaše společnost, se kterou spolupracujete, dobré produkty či služby, na které můžete být náležité hrdí, pak je to další důležitá věc, která Vám bude jen a jen pomáhat ve Vaší práci a Vašem investovaném úsilí.

Jestliže Vámi zvolená MLM společnost poskytuje dobré prodejní pomůcky, ať už je to pomoc po sponzorské linii, školení produktového know-how a tréningy marketingových dovedností, pak to Vám bude určitě pomáhat také. Pokud funguje ve Vámi vybrané firmě leadership (tedy vedení lidí), pak je to další velmi důležitá věc, na kterou se můžete spolehnout.

Je ještě něco dalšího, co nám pomáhá?

Všechny tyto výše uvedené věci, které poskytuje Vaše firma, Vám budou pomáhat a pokud pracujete také tak, že chodíte na osobní setkávání se svými potenciálními zákazníky či distributory pak ano, i to že neprší a nesněží, Vám může rovněž přijít vhod 🙂

Ale nyní vážně…

Není to zdaleka všechno, protože: Jestliže se Vaše auto nepokazilo a ještě jezdí, tak to Vám pomáhá. Jestliže Vaše děti nejsou nemocné, tak to Vám pomáhá. Jestliže Vás nikdo nepřepadl, nebo neokradl, tak to Vám pomáhá. Jestliže není nějak extra velká zima, nebo naopak extra velké horko, pak Vám všechny tyto věci pomáhají k získání Vaší lepší budoucnosti, pokud na tom budete ochotni pracovat, pokud se rozhodnete nemarnit, ale využít čas ve Váš prospěch a budete činit ty správné aktivity.

Jestliže je cena benzínu nebo nafty taková, že si ji ještě můžete dovolit, tak to Vám pomáhá. Jestliže daně, které musíte zaplatit, dokážete zvládnout, pak Vám i to pomáhá. Jestliže žijeme ve státě, kde je do jisté míry poměrně stabilní ekonomická situace, pak i to je to, co nám všem pomáhá pro naši vlastní, lepší budoucnost, jelikož ve světě máme mnoho zemí, které takové štěstí zdaleka nemají… Vidíte to každý den ve zprávách…

Vděčnost a pokora je také třeba

V seznamu věcí, které nám pomáhají, bychom mohli pokračovat ještě dlouho a dlouho. Přesto je mezi námi mnoho lidí, kteří rychle zapomínají na mnoho maličkostí, za které bychom mohli a určitě měli být vděční.

Na druhou stranu poté, co jsme si tu uvedli několik pozitivních skutečností, na které možná zapomínáme, bude dobré zmínit i to, že bychom jim zase neměli přisuzovat přehnaně důležitý význam

Ptáte se proč?

Protože ve skutečnosti jejich význam, hraje z pohledu dosažení Vašeho vlastního úspěchu, jen velmi malou roli, jelikož to úplně nejdůležitější je, že:

HLAVNÍM KLÍČEM K VAŠÍ LEPŠÍ BUDOCNOSTI JSTE VY!
A JEDINNÁ OSOBA, KTERÁ MŮŽE UČINIT OPRAVDOVOU ZMĚNU JSTE VY A NIKDO JINÝ!

Zapište si tuto myšlenku do svého podvědomí, pokud chcete opravdu uspět. Pouze Vy jste ta osoba, která je zodpovědná za svůj úspěch i neúspěch a opravdu nikdo jiný za to nemůže. Běžte a způsobte si úspěch tak, že se stanete tvůrcem svého vlastního života, jelikož jej začnete vědomě řídit – každý Váš další krok bude činěn na základě Vašeho vlastního, vědomého rozhodnutí. Každý jeden z Vás může mít svůj vlastní úspěch, jestliže se rozhodnete, sami si jej přivodit!

Co na to úspěšný lídr?

Když se jednou ptali jednoho jednoho úspěšného lídra na radu, jakým způsobem lze vybudovat opravdu nadprůměrný příjem, prostě odpověděl:

„Jednoduše. Stačí se stát, nadprůměrnou osobou – pracujte na sobě! To je vše – to je klíč“…

A zde máte 6 velmi dobrých rad, od zkušených a opravdových lídrů, které mají cenu zlata:

[sociallocker id=”377″]

1) Pracuj na nadprůměrném podání ruky. Kolik lidí chce být úspěšných a přitom podávají ruku stylem „leklá ryba“ – bude chtít někdo následovat takového člověka bez energie, ze kterého nesmělost a možná i strach vyzařuje od první chvíle?

2) Pracujte na nadprůměrném úsměvu – Kolik zakaboněných lidí potkáváme každý den a přitom každý z nich by se rád měl lépe – s jakou úspěšností můžete někoho oslovit na spolupráci, když se na něj mračíte, vypadáte ustaraně, uspěchaně a vystresovaně – to nikoho nemotivuje, aby šel a sdílel Vaši vizi.

3) Pracujte na svém nadšení – Kolik je mezi námi lidí, kteří si každý jen stěžují a stěžují na mnoho věcí místo toho, aby se rozhodli s tím něco udělat. Nikdo z nás nechce trávit čas s lidmi, kteří jsou plni negativních emocí a proto raději myslete na věci, za které můžete být vděčni, protože to bude budovat Váš nadšený, pozitivní životní postoj, který je, jak známo – nakažlivý!!

4) Pracujte na své obětavosti – Kolik lidí dnes používá frázi „Jak se máš“ jen jako klišé, za kterým se už dávno neskrývá opravdový zájem o odpověď na tuto otázku. Pokud se budete aspoň trošku víc obětovat ve prospěch upřímného zájmu o druhé a zvýšíte svou empatii nad obecný průměr, lidé si toho nepochybně všimnou a bude to Vaše plus!

5) Pracujte na svém vlastním zájmu o ostatní (myšleno v dobrém) – Kolik lidí se dnes stará o druhé jen proto, aby se mohli zdržovat pomluvami, které jen odvádí pozornost od důležitého. Proto, pokud se už o někoho staráte, dělejte to to výhradě pro upřímný, čistý zájem pomoct a podpořit. Dělejte to nezištně a lidi to i tak ocení.

6) K tomu, abyste měli více, musíte se stát někým, kdo předává více v porovnání s ostatními!

Pamatujte, že je třeba pracovat tvrději na spíš sobě, než pracujete na své vlastní práci. A navíc – nikdy nespoléhejte na nic a nikoho, že udělá něco pro Vás, nebo za Vás. Jen Vy a pouze Vy jste odpovědní za to, co se stane ve Vašich životech. Jestliže spoléháte na ostatní, že to udělají za Vás, pak jste odsouzeni k neúspěchu ve všem, do čeho se pustíte. Je to pouze na Vás a na nikom jiném. To je třeba si vštípit jak do hlavy, tak i do srdce.

[/sociallocker]

Příběh 2 podobných lidí

Je velmi zajímavé, že se máme třeba 2 distributory pracující pro jednu a tu samou MLM společnost a přitom jeden si vydělává jen 100 EUR měsíčně a ten druhý 1000 EUR. V čem by mohl být rozdíl mezi nimi?

Jestliže oni oba pracují se stejným produktem, oba mají stejný systém tréninku a školení, vzdělávají se stejnými knihami, používají stejné pomůcky, mají stejného sponzora, který je učí, mají stejný kompenzační/marketingový plán, chodí na stejné webináře a akce, tak proč by každý z nich, měl vydělávat jiné peníze?

V čem je ten rozdíl?

Rozdíl je jen ve vnitřním nastavení/postoji daného člověka a ne tedy v jakýchkoliv okolních vlivech! Ten opravdový rozdíl je uvnitř každého z nás. Ve skutečnosti, my jsme ten rozdíl – každý z nás.

Ono totiž to kouzlo úspěchu netkví ani tolik ve špičkových produktech, ani tolik ve skvělých knihách, ani v těch nejlepších veřejných setkáních či školeních, nýbrž zejména ve Vašem vlastním osobnostním růstu, vzdělávání a práci na sobě samém! A tato snaha musí vycházet z Vašeho nitra – z Vašeho vlastního rozhodnutí, že se opravdu chcete stát lepším než jste.

V čem ještě tkví “kouzlo” úspěchu?

Kouzlo úspěchu tkví ve víře, že to můžete dokázat i Vy. Kouzlo úspěchu tkví v odvaze jít do toho, dále v tréninku a zdokonalování a zejména také ve vytrvalosti, kdy se člověk nevzdá, hned při prvním neúspěchu, který zákonitě musí dřív či později přijít.

Pouze člověk, který nic nedělá, nic nepokazí! Ale ten taky nejspíš nikdy nic nedokáže, jelikož platí, že:

„Kdo neřídí, je řízen!“

A taky pamatujte na to, že:

„Pokud nepracujete na vlastních snech, pak s velkou pravděpodobností pracujete na snech, někoho jiného!“

Další kouzla úspěchu tkví v tak obyčejných věcech, jako je pracovitost, uvažovaní, kvalitní potřesení rukou, úsměv a pozitivní životní postoj, přirozené (přiměřené) nadšení a rozhodnost. To vše jsou věci, které vycházejí zevnitř každého z nás, ne z venčí. Proto je ten jediný opravdový rozdíl uvnitř nás – my jsme ta změna, my jsme ten rozdíl!

„JEDINÁ OSOBA, KTERÁ OPRAVDU MŮŽE NĚCO ZMĚNIT, JSTE VY!“

Udělejte změnu k lepšímu ve Vašem životě! Je to pouze na Vás! Co si zasejete do své mysli, to se také nevyhnutelně stane – myšlenky mají obrovskou sílu, nepodceňujte jejich význam. Dávejte pozor na co po celý den myslíte. Na co myslíte, to si přitahujete. Proto si dávejte velký pozor a pečlivě selektujte to, čím si budete „krmit svůj mozek“.

To jak a nad čím uvažujete ve své hlavě, to je to co pak způsobí sled událostí a akcí, díky kterým budete buď chudí, nebo bohatí, nenávidění, nebo milovaní, nešťastní, nebo šťastní, neatraktivní, nebo atraktivní, slabí, nebo plní síly.

Jak více zvednou své já?

Neúprosný a neustále opakující se vnitřní rozhovor se sebou samým je to, co dokáže měnit Váš vlastní obrázek o sobě samém. Funguje to tak, že vážně můžete ovlivnit vlastní mínění o sobě samém tím, že si budete nahlas opakovat určité klíčové věty (mantry), důležité pro Váš rozvoj, upevnění sebedůvěry, či zažehnávání jakýchkoliv pochybností, strachů a negativních myšlenek, které by Vás mohly brzdit.

Jak na to prakticky?

Stálé opakovaní Vaší vlastní mantry má schopnost časem přinášet přesvědčení. Cokoliv, co mění Vaše hodnoty, to současně mění Vaše chování. Je třeba, abyste o sobě začali přemýšlet jako o člověku, jakým se chcete stát a ne jako o člověku, kterým jste právě nyní. Tzv. auto-sugesce u mnoha lidí dokáže přímo zázraky a může z Vás udělat mistra v tom, že časem dokážete vše, co si zamanete.

„KOHOKOLIV SI DOKÁŽETE PŘEDSTAVIT, ŽE BYSTE JÍM MOHLI BÝT, PAK NÍM SE TAKÉ STÁVÁTE!“

Přeji Vám mnoho úspěchů ve Vašich životech profesních i osobních a pokud jste opravdu dočetli tento dlouhý článek až do konce, jste na nejlepší cestě to dokázat!! 🙂
SDÍLET = LÍBILO SE MI TO!
⇩ DÍKY! 💘 DÁRKY NÍŽE ⇩


MARKETINGOVÝ ONLINE MLM SUMMIT ZDARMA!


DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!
 PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 

6 Comments

 1. Mioslav MAK
  17.2.2016 @ 21:12

  Dekuji

  Reply

 2. Kamil Andráš
  19.2.2016 @ 8:17

  Ano. Dakujem a zdielam, nie len na FB, ale aj osobne.

  Reply

 3. Pavlína Valentovičová
  20.2.2016 @ 20:29

  Děkuji, články jsou skvělé, věřím, že jednou i v tom bude duplikace a v budoucnu budu na základě získaných zkušeností a osobnostního růstu, což je souhlasím, jedna z nejcennějších věcí v network marketingu, psát lidem, kteří prostě chtějí od života více a ne být stádem, prožít svůj život tak, že vědí, že jediný šéf,který se na ně dívá při pohledu do zrcadla, jsou oni sami, že budu a to je jeden z mých cílů, psát i já, hezký večer.

  Reply

 4. Kanuchova
  21.2.2016 @ 9:19

  Velmi dobry clanok.Dakujem

  Reply

 5. Tereza
  25.4.2016 @ 15:37

  Skvělé myšlenky i jejich formulace. Jen mne zmátlo UPOZORNĚNÍ v patičce stránky. Znamená to, že je nemůžu jakkoliv použít?

  Reply

 6. Jolana
  27.5.2016 @ 21:18

  Úžasné, děkuji, nyní takovéto myšlenky potřebuji

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.