Jste noví v mladé MLM společnosti a chcete zazářit? Mám pro vás ultimátní plán na to, jak uspět. Povím vám malý příběh mého přítele Raye Higdona o tom, jaký byl jeho vstup do nové společnosti síťového marketingu.

Malý příběh velkého člověka

Ray nebyl vždy ztělesněním úspěchu. Byl to zlomený člověk, měl dluhy ve výši milionů dolarů a pronásledovali ho exekutoři. Byl rozvedený a účty mu platila jeho tehdejší přítelkyně, která se živila jako kosmetička.

Zůstala při něm, i když byl téměř na dně. V současné době jsou manželé.

Jednoho dne prostě odešel z domu a doslova hledal na ulici někoho, kdo by mu dal práci. S tímto rozpoložením a obrovským břemenem vstoupil do MLM společnosti a řekl si:

„A víte co? Nic mi v životě nefunguje, nemám nic, co by mi vydělávalo nějaké peníze. Nic v mém životě nemá smysl, tak alespoň tahle zatracená věc snad fungovat bude!“

A rozhodl se to změnit pomocí dvou slov. A teď vám dobře radím, abyste si je zapamatovali.

Slova DOKUD a NAVZDORY mohou být tím nejsilnějším nástrojem, které ve svém businessu budete mít.

Slova DOKUD a NAVZDORY

Prvním slovíčkem je DOKUD. Prostě tu zatracenou práci dělal, dokud neměl úspěch.

Druhé slovo, které přijal za své, bylo NAVZDORY. Tu tvrdou práci totiž dělal navzdory problémům, které v životě měl a které se mu do cesty postavily.

Doslova mohl jít po ulici třeba “Tyrannosaurus Rex” a stejně by ho překonal a šel by oslovovat lidi. Na ničem jiném nezáleželo.

I kdyby přímo před ním vybuchla bomba a náraz by ho vymrštil zpět, prostě by se oprášil a šel hledat potenciální zákazníky.

Cesta na vrchol

Připojil se k MLM společnosti, která teprve vznikala. Nebudeme hodnotit, jestli to je dobrý, nebo špatný nápad – vstup do vznikající společnosti má své pro i proti.

Život se stane takovým, jakým si jej uděláte. Pokud hledáte omluvy, proč přestat, můžu vám zaručit, že je vždy najdete.

Podobné to bylo i s prvním člověkem, kterého Ray “naverboval”. Šel do toho s nadšením, potřásli si rukou a on vstoupil do společnosti. Hned druhý den za Rayem přišel, že by si rád objednal vizitky, ale nemůže žádné najít a nenašel ani nikoho, kdo by mu je mohl objednat.

Když mu Ray vysvětlil, že se společnost teprve staví na nohy a nikdo vizitky ještě nemá, chlápek couvl, protože bez vizitek přeci nejde budovat business.

Bohužel tohle je smutná realita u spoustu podnikatelů, a to nejen v network marketingu. Prostě hledají první důvod, jak couvnout a nedosáhnout úspěchu.

Každý se potýká s problémy

Pokud jste zrovna vstoupili do mladé MLM společnosti, mám pro vás několik “povzbuzení”.

Dřív nebo později se totiž setkáte s následujícími problémy:

 • nefungující softwarem,
 • málo zásob,
 • škaredé dočasné obaly výrobků,
 • věci nebudou fungovat tak, jak mají,
 • občas vám nezaplatí včas,
 • nebudete mít všechny materiály, které potřebujete,
 • nebudete mít dokonalou prezentaci,
 • a už vůbec ne ve všech jazycích, které potřebujete
 • ani trhy kam to potřebujete poslat, nebudou mít vyřešenou logistiku…
 • nebo bude doručování váznout týdny, nebo dokonce i měsíce…

Ti, kteří se zařadí mezi elitu s nejvyššími příjmy, se tam nedostanou kvůli malým, nebo žádným překážkám. Můžete si to myslet, ale není to pravda.

Každý se s problémy setkal, ale zůstává jen a jen na vás a vašem rozhodnutí, jak se s nimi poperete. Když utečete, budete utíkat vždy, protože neexistuje společnost, které by se všechny potíže vyhýbaly. Vždy se najde nějaký důvod, proč ji můžete opustit.

Pokud se dostanete do této situace, pak mi dlouholetá zkušenost říká, že nějaký z výše uvedených problémů budete řešit a spousta dalších jich bude následovat… Pokud se snadno vzdáváte, nebude to moc dlouho trvat a skončíte. Protože vy přece potřebujete mít vše perfektní a hned k dispozici, je tak?

V každé společnosti potkáte problémy se softwarem, marketingovým plánem společnosti, skladem, nebo nedostatkem marketingových materiálů.

Ale když je překonáte, vypracujete se postupně na vrchol a jakmile se přehoupnete přes svůj vysněný výdělek, stesk nad těmito problémy vás přejde.

Žádný softwarový ani jiný problém vás nerozhází, protože jste si vším už prošli a dostali jste se dál, než většina ostatních.

A víte, co je na tom legračního? Potká vás nějaký nováček, který sotva nastoupil do společnosti a řekne: „Ty máš kliku, byls tu od začátku.“

Už nevidí ty rány a bitvy, kterými jste si museli projít. Prostě váš úspěch považují za obyčejné štěstí – na to se připravte, toto chování ostatních lidí bude součást vašeho budoucího úspěchu!

Výběr je jen na vás. Buď budete plavat od společnosti ke společnosti a hledat dokonalé podmínky, které stejně neexistují, nebo budete dělat svou práci i přes překážky, které vás potkají a nakonec…zvítězíte!!

A já vím že to tak bude…

Nezapomeňte na magická slova DOKUD a NAVZDORY, TO JE NÁŠ PLÁN!

Moc Vám fandím, potkáme se na vrcholu! 😉 Váš MLM fanoušek číslo #1 M.K. 😉


Za inspiraci pro tento článek děkuji mému „MLM“ příteli, Rayovi Higdonovi (firma HIGDON GROUP™).SDÍLET = LÍBILO SE MI TO!
⇩ DÍKY! 💘 DÁRKY NÍŽE ⇩


MARKETINGOVÝ ONLINE MLM SUMMIT ZDARMA!


DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!
 PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 

8 Comments

 1. Alenka
  5.8.2019 @ 11:39

  Zaujimave…..

  Reply

  • Michal Karmazín
   5.8.2019 @ 11:49

   Alenko pozdravuji a držím moc palce! Ať to valí, roste, vzkvétá a pomáhá 😉

   Reply

 2. Jarmila
  5.8.2019 @ 12:02

  Super všade sú začiatky ťažké, ale keď to vzdám, čo nie je môj prípad, tak nikdy sa neposuniem. Ďakujem

  Reply

  • Michal Karmazín
   5.8.2019 @ 12:04

   Přesně tak Jarmilko, nevzdávejte to – stojí to za to! 😉 díky za komentář a pozdrav letí na krásné Slovensko 🙂

   Reply

 3. Betka
  5.8.2019 @ 12:15

  Dakujem.To je zaujímavé,aj teraz som dostala inspiráciu.

  Reply

  • Michal Karmazín
   6.8.2019 @ 11:25

   Nemáte zač, tak to jsem rád a moc Vás pozdravuji – vidíme se na vrcholu! 🙂

   Reply

 4. Míša
  7.8.2019 @ 8:22

  Bezva, moc děkujeme! 🙂 zase pár věcí, které by bylo nejlepší si někam zaspat (minimálně do paměti) a pravidelně si je připomínat 🙂

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.