Mezi cíli zaměřenými na výsledky a na aktivity je velký rozdíl. Vaše zvyky a činnosti vedou k výsledku. Jinak řečeno, výsledky businessu jsou založeny na ingrediencích, které do něj vložíte. Chcete mít výsledky v network marketingu? Vysvětlím vám, jaké cíle si můžete nastavit a jak jich dosáhnout.

Nastavte si cíle

Nastavte si cíle pro své aktivity pro tento týden a udělejte to ještě dnes. A mějte velké cíle. Chcete vzít celou svou rodinu jednoho dne do na luxusní dovolenou? Chcete koupit jachtu, pronajmout ostrov, nebo máte jiné sny? Pravděpodobně se nesplní hned tento týden. Ale i přesto si tyto cíle napište a nechte si je v záloze. Na tento týden si však připravte více realistické – takové, které můžete svými činy zvládnout rychle.

Jako cíle si napište konkrétní činnosti a aktivity, které mají přímý vliv na výsledek a lze je teď hned ovlivnit vaší vlastní činností. Takže si neřeknete jen “dnes budu oslovovat”to je špatně, to nestačí, ale místo toho si dáte cíl mnohem konkrétnější, např.: “dnes chci oslovit X lidí”. To je už jiná! To je něco, co můžete přímo sami ovlivnit a navíc je to měřitelné. Pokud se vám bude dařit, pravidelně plnit tyto jednotlivé denní úkoly (které jsou zaměřené na měřitelné výsledky), pak dosažení i těch vašich velkých cílů, bude jen otázkou času! 

Všechny vaše vysněné cíle budou jen výsledky, které se stanou na základě předchozích menších pravidelně plněných cílů a těch správných MLM aktivit. Když jich dosáhnete, logicky to znamená, že děláte svou práci dobře a rádi si pak stanovíte cíle další, klidně ještě větší.

Sepište si vaše cíle do diáře nebo oblíbené aplikace. Získáte mnohonásobně větší šanci na úspěch.

Proč si nastavovat cíle?

V roce 1979 program Harvard MBA udělal studii o svých absolventech. Toto o nich zjistili:

 • 84 % z absolventů si své cíle nenapsali.
 • 13 % z absolventů si napsali cíle, ale neměli konkrétní plán.
 • 3 % si napsali cíle a měli konkrétní plán.

Výsledek průzkumu o 10 let později

O deset let později tyto absolventy přezkoumávali. Těch 13 % mělo dvojnásobně vyšší plat než 84 %. A ta tři procenta absolventů, kteří věděli své cíle i plány, které byly navíc psané “černé na bílém”, tak ta 3 procenta jedinců vydělávala 10x více než zbylých 97%. Desetkrát víc!

Teď pro vás mám dobrou zprávu. Vy už přece máte plán, i když o tom možná pochybujete… Hádám správně? 🙂 Nezoufejte, měl jsem to tak taky… 😉

Představte si podnikatele. Někdo, kdo získal manažerský titul MBA na Harvardu a jeho přání je být bohatý, i když ještě neví, jak toho dosáhnout. Takže, jak toho dosáhne? Vynálezem? Novou aplikací? Přelomovou technologií?

Jaký je váš plán?

Chci, abyste pochopili svůj plán. A ten je, že za někým půjdete a zjistíte, jestli je otevřený vašemu produktu, službě nebo příležitosti. Dokud tohle budete dělat, tak máte svůj plán. Nemusíte nic vynalézat, nemusíte hledat výrobce nebo zjišťovat dodavatelské řetězce, kurzy měn, nebo dávat objednávky do grafu…

O to se už stará systém MLM firmy, ve které už jste, je to tak? 🙂 Nemusíte nic vymýšlet, ani logo na vnější stranu krabice. S největší pravděpodobností, pokud má vaše MLM firma vyřešenou logistiku, tak nemusíte ani nic přepravovat.

Stačí vám jen zjistit, jestli jsou lidé otevřeni vašemu produktu, službě nebo příležitosti. To je váš plán!

Nepřemýšlejte nad tím příliš, nekomplikujte si to. Svůj plán už máte. Teď vám zbývá si jen sepsat cíle, jít do akce a máte hotovo.

Nekomplikujte si to!

Tak, už máte plán. Máte produkt nebo službu, kterou chcete vykomunikovat s ostatními. Nemusíte o tom přehnaně přemýšlet a komplikovat to. Zůstat u komplikací je pohodlné, ale nepřináší to výsledky.

Přidejte se mezi ta 3 % lidí, kteří měli svůj cíl a napsali si své plány. Máte to jednodušší – fakt – vy už ten svůj plán máte, věřte mi. Takže zbývá sepsat si své cíle. Protože pokud to uděláte, budete vydělávat mnohem víc než ti, kteří si to nenapíšou.

Stačí si je napsat a jít do akce a už jen tím, budete vydělávat v průměru dvakrát víc. Ale vy už navíc máte plán. Takže se připravte na to, že to bude mnohem víc. 😉


Za inspiraci pro tento článek děkuji mému „MLM“ příteli, Rayovi Higdonovi (firma HIGDON GROUP™).SDÍLET = LÍBILO SE MI TO!
⇩ DÍKY! 💘 DÁRKY NÍŽE ⇩


MARKETINGOVÝ ONLINE MLM SUMMIT ZDARMA!


DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!
 PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 

6 Comments

 1. Anonym
  11.6.2019 @ 7:43

  Michale, super. Jednoduché a řečeno vše. Děkuji Věra

  Reply

  • Michal Karmazín
   17.7.2019 @ 12:24

   Zdravím Vás Věro a velmi Vám děkuji za podporu, která je pro mě důležitá 🙂 Moc Vám fandím 😉

   Reply

 2. Thomas Noir
  11.6.2019 @ 18:38

  Jsou to všechno pravdivé rady, používám vše od Vás k sestavení školícího systému pro mé lidi je to skvěle utříděné a jednoduché, díky moc mi to pomáhá. Thomas

  Reply

  • Michal Karmazín
   17.7.2019 @ 12:34

   Tomáši zdravím Vás a věřím, že děláte dobře, jelikož kdo vzdělává sebe a svoji síť, jedině ten, může dosáhnout trvalé stability a reziduálního příjmu pro sebe i ostatní členy sítě. Taková síť si Vás jako sponzora bude vážit, protože děláte něco víc a jdete tak příkladem. Info tady zdaleka není vše z mé hlavy, ale vezměte jed na to, že jsem našel pro Vás ty nejlepší na světě v oblasti MLM a i díky nim přinesl další myšlenky, metody a přístupy, které opravdu v praxi fungují jak v zahraničí, tak u nás 😉 Na závěr ještě jednou děkuji za Váš koment a pochvalu, které si velmi vážím MLM kolego 🙂 Pozdravujte celou skupinu ať Vám to jen a jen kvete! 😉

   Reply

 3. Pavlína
  13.6.2019 @ 19:14

  Super! Všichni to víme, ale když je to takhle napsané, najednou to má úplně jinou váhu!!!

  Reply

  • Michal Karmazín
   17.7.2019 @ 12:28

   Děkuji Vám Pavli za koment a pokud člověk nejen konzumuje obsah, ale dá i čas reakci zde, pak je to skvělá odměna pro nás, kteří se rádi dělíme o inspiraci s ostatními 🙂 Ještě jednou dík a mnoho štěstí!

   Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.