Dělá vaše MLM společnost změny, které vám nejsou po chuti? Co teď? Přečtěte si několik rad, co v podobné situaci můžete dělat.

Změny nejsou snadné

Jsem neustále v kontaktu s lidmi, řeším jejich problémy a snažím se jim pomoci. A už jsem byl několikrát svědkem toho, že společnosti udělaly větší či menší chyby.

Rozhodnutí šéfů / majitelů / akcionářů nejsou vůbec snadná, jelikož pokud se jedná o změny v MLM, pak vždy postihnou tisíce, někdy i statisíce lidí. Jste jeden / jedna z nich? V tom případě pro vás mám následující rady a každopádně počítejte s tím, že se vždy najde někdo, komu se určitá změna líbit nebude. Jelikož často nejde o, na první pohled, skvělé a jednoduché změny.

S ČÍM SE TEDY POTKÁVÁME V NAŠÍ PROFESI:

 • Společnost může propagovat mnoho nových PROMO-AKCÍ, třeba každý den jednu novou. A vy už jste z toho unavení a není vám to příjemné.
 • Někdy jde zase o restrikce… Společnost chce být chvíli přísnější, abyste vy a celá skupina měli lepší výsledky do budoucna. A vy tomu musíte přizpůsobit své aktivity, jednání a celé své obchodování.
 • Nebo se najednou nesmíte dělit s lidmi o tom, kolik vyděláváte, nebo jaký máte životní styl i přesto, že to byla Vaše důležitá strategie pro vyšší motivaci, když přijde k náboru nových členů, do Vaší sítě.
Některé změny vám nemusí být po chuti. Je ale na vás, jak na ně zareagujete.

Co s tím můžete dělat?

Pokud se ve vaší firmě dějí změny, které vám nejsou moc po chuti, rozhodně si kvůli tomu nebalte kufry. Důvod je prostý: i když půjdete kamkoliv jinam, stejně se tam změny budou dít také. Berte to jako jedinou jistotu a ta opravdu zní: “Všude se dějí změny!” Proto buďte velmi opatrní, abyste společnost neopustili, jen tak z rozmaru, protože jste nedokázali překousnout změnu!

Představte si rozhovor s klientem, při kterém, vám váš klient popisuje své životní změny – všechny ty vzestupy a pády, které do života patří – víte co myslím? No a představte si, že vy se nemůžete podělit se svými překonanými změnami/překážkami, protože jste před nimi zbaběle utekli. Nemůžete jim povědět o tom, jaké problémy vás potkaly, že to změnilo váš život, že jste se ocitli na dně, ale pak jste se odrazili zase vzhůru a teď tu opět stojíte, silnější a zkušenější než předtím…

Radím vám dobře, neutíkejte a hrajte s kartami, které vám osud rozdá.

Přijměte pomocnou ruku

Když jde do tuhého, častokrát vám někdo nabídne pomocnou ruku. A že to není sponzor? Tak co jeho nad-sponzor? A že to není nad-sponzor? Tak běžte ještě nad něj! Využijte sponzorské linie (i kdybyste měli jít až na vedení společnosti) a neohlížejte se neustále do minulosti, která už neplatí. Jasně, byla super, díky ní jste tam, kde jste teď. Ale hádejte co? Je pryč a už se nevrátí. Defenzivní mód, ve kterém se budete bránit všemu novému a budete odmítat pomocnou ruku, vám určitě nepomůže.

Jste si jistí, že jste v bezpečí?

Bezpečí není mít úžasnou práci ve skvělé firmě, nebo vydělávat nejvíc peněz. Protože vše může pominout. Myslíte si, že jste opravdu v bezpečí, pokud se považujete (a třeba i jste) hvězdou ve vaší společnosti? Jako člen obří firmy? Pokud budeme brutálně upřimní sami k sobě, musíme si přiznat, že:

Nikdo z nás si nemůže říct, že je opravdu v bezpečí, před jakýmikoliv změnami!

Ale mám pro vás jednu věc, která vám bezpečnost zajistí: “schopnost se přizpůsobit”. To je ten štít, za který se můžete schovat. Když se stane zítra něco bláznivého a dostanete kus papíru, na kterém bude, že máte na 10 let zakázaný přístup k internetu, tak se raději přizpůsobíte, než abyste skončili bez domova. Je to tak? A tak bychom měli reagovat i při ostatních situacích…

Jste tady a teď v bezpečí před nepříjemnými změnami? Tak na to se nespoléhejte, ani náhodou ať jste kde jste!

Nemáte žádné záruky

U vztahu doufáte, že bude trvat navždy. Doufáte, že práce, kterou milujete, budete dělat do konce života. Že vaše společnost stojí na velmi pevných základech, kterými nic neotřese atd., atd.

Ale nic není zaručeno!

Znovu, jediná věc, kterou si můžete být jistí, je vaše schopnost se přizpůsobit a jít kupředu navzdory kopancům, které vám život uštědří. A to i přes nová pravidla, které vám nejsou po chuti. Prostě s nimi začnete pracovat a vytvoříte něco úžasného.

I když se odehrávají změny třeba ve společnosti, na které vám zas až tolik nezáleží, budete také s ostatními postávat v kuchyňce a říkat tomu druhému: „Hele, taky ti to přijde na nic”? Nebo se přes ně přenesete a vydáte ze sebe to nejlepší?  

Hrajte s kartami, které jsou na stole.

Když půjdete jinam, na změny narazíte znovu.

Hrajte ve velkém

Mohou se změnit kompenzační plány, může se vyměnit software, nebo lidé na podpoře či v managementu, nebo cokoliv jiného, na čem vám záleží. Jste to ale Vy kdo by měl být ochoten se přizpůsobit v každém případě. Vždy tu bude důvod říct, že zrovna kvůli TOMU nemůžete dělat výsledky na stejné úrovni, jako dřív, nebo že kvůli TOMU nemůžete dělat zrovna tohle…

Nicméně bacha na to, protože to jsou to jsou kecy (aspoň většinou!)…

Buďte opatrní, pokud náhodou chcete opustit společnost jen kvůli změnám.

Protože víte co? Je fuk, ke které společnosti se přidáte příště. I tam na vás čekají změny.


Za inspiraci pro tento článek děkuji mému „MLM“ příteli, Rayovi Higdonovi (firma HIGDON GROUP™).SDÍLET = LÍBILO SE MI TO!
⇩ DÍKY! 💘 DÁRKY NÍŽE ⇩


MARKETINGOVÝ ONLINE MLM SUMMIT ZDARMA!


DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!
 PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 

8 Comments

 1. Juraj
  2.6.2019 @ 18:26

  Skvelý článok, ktorý presne reaguje na moju terajšiu situáciu. Samozrejme neutekám z firmy, aj keď zmeny spôsobili dočasný ( verím, že dočasný ) pokles môjho príjmu o cca 40%. Prinútilo ma to k prehodnoteniu cieľovej skupiny, ktorú budem v budúcnosti oslovovať a k vyššej aktivite na sociálnych sieťach. Vyššia aktivita sa už prejavuje v podstatne vyššej organickej návštevnosti môjho webu. V každom prípade ďakujem za povzbudenie .

  Reply

  • Michal Karmazín
   17.7.2019 @ 12:39

   Juraji zdravím Vás – a jen dodám – “rosteme” právě v době, kdy věci nejdou podle plánu, a ne když se daří a vše jde hladce, takže Vám gratuluji k pevnému postoji a rozhodnutí bojovat! Tak se pozná leader 🙂 Vše zvládnete! Budu Vám držet palce ať se nejen vrátíte na čísla, ale ať jdete mnohem dál 😉 Díky za Váš koment.

   Reply

 2. Pavla
  2.6.2019 @ 18:36

  Děkuji super

  Reply

 3. Radka Ujjobbaďová
  2.6.2019 @ 21:16

  Děkuji velmi za otevřená slova a upřímnost…
  Jen bych dodala za to jak to cítím já ,
  Není potřeba se vším vždy souhlasit, ale respektovat to. Nikdy nic není na 100%
  Takhle to funguje ale úplně všude ve vztahu v partnerství, ve vztahu k dětem , rodičům, lidem.

  S pozdravem

  Radka Ujjobbaďová

  Reply

 4. Marta
  3.6.2019 @ 6:03

  Super článok Michal . Pravdivý a motivačný . Už dávno platí pravidlo, že neprežijú veľkí ale flexibilní .

  Reply

  • Michal Karmazín
   17.7.2019 @ 12:41

   Je to tak Marto, díky moc za tuto reakci a držím palce ve Vaší MLM příležitosti 😉 Mnoho nových a spokojených registrací! 🙂

   Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.