Máte období menších prodejů? Přečtěte si tento článek. Poradím vám, co dělat, když jste v krizi nebo cítíte, že se blíží propad – dám Vám rady, i pro růst vaší firmy.

Co dělat, když jste v krizi, anebo cítíte, že se blíží?

V první řadě změňte způsob, jakým k tomuto období přistupujete a jak o něm mluvíte. Dokud budete mluvit o propadu, všímat si ho, informovat o něm, sdílet ho, bude se vám neustále potvrzovat, že máte pravdu.

Dokud to nedokážete změnit, budete to udržovat přesně tak, jak to je, budete stále prožívat ten propad nebo ten strach, že “se stane něco špatného”. Takže jako první změňte svůj jazyk.

Neříkám, abyste nereagovali na to, na co je třeba reagovat. Pokud potřebujete stáhnout peníze z účtu, abyste pokryli náklady, je to logická záležitost.

Udělejte to, ale emocionálně byste se neměli nechat vláčet bahnem s pocitem, že se věci hroutí, nebo že se brzy zhroutí. Změňte svůj pohled na věc.

To, kde trávíte většinu času mentálně, je to, co právě teď spoluvytváříte ve své realitě.

Pokud neustále podáváte zprávy a vyprávíte ostatním o všech problémech ve svém podnikání a všímáte si jich, bude jich jen přibývat.

Místo toho se musíte podívat na to, co vlastně chcete, a přesunout své zaměření. Začněte se zabývat tím, co vlastně ve svém životě chcete.

Je tu spousta různých majitelů firem, kteří sledují tento blog… Kdybyste měli kouzelnou hůlku, co by bylo dokonalým řešením, jak najít vysněné klienty, nebo cokoli jiného? Jak by to vypadalo?

Zaměřte se více na to, co chcete, než abyste si všímali věcí, které se vám v současné době v životě nedaří. Máte možnost to změnit.

Vše začíná ve vaší hlavě. Musíte přestat bouchat do stolu a říkat všechny věci, které se vám na vašem podnikání nelíbí. Změňte tento jazyk a změníte své zkušenosti.

Jak tedy zvednout růst vašeho businessu?

Většina lidí se plně soustředí pouze na jeden aspekt růstu společnosti, a tím je získávání nových zákazníků. Určitě je to důležité.

Nicméně existují i jiné segmenty, které vám mohou výrazně pomoci také. Jedním z nich je např. přimět stávající zákazníky, aby si kupovali další zboží.

Rád si poslechnu vaše nápady, návrhy nebo otázky. Jaké máte nápady na rozvoj podnikání? Ať už jste je sami použili nebo jste o nich někde četli.

Existuje skvělá kniha od Perryho Marshalla s názvem „Pravidlo 80/20 v prodeji a marketingu: Jak prodat co nejvíce s co nejmenším úsilím“.

Říká, že 80% vašich příjmů bude pocházet z 20% vašeho marketingu a 80% těchto příjmů bude pocházet od 20% vašich klientů. Zajímavé, že?

Ve svém úsilí o růst vašeho businessu si uvědomte, že pravděpodobně máte fanoušky, kteří milují to, co děláte, milují váš produkt, milují vaše služby.

Nabídněte jim něco exkluzivního! Může to být ve skutečnosti mnohem rychlejší a jednodušší, než jen přemýšlet o tom, kde sehnat nové zákazníky.

Další věcí je, že v závislosti na vašem produktu možná existuje způsob, jak přimět zákazníky nakupovat častěji.

Mohli byste nabídnout předplatné, či pravidelné opakované objednávky(autoshipy)? Mohli byste vytvořit vzdělávací službu, kde by platili malou částku měsíčně?

Chcete přemýšlet nejen o získávání nových zákazníků, ale také o tom, jak přimět zákazníky, aby nakupovali častěji, a jak přimět stávající zákazníky, aby více utráceli.

Přemýšlejte o těchto třech kategoriích a opravdu brainstormujte se svým týmem o způsobech, jak toho dosáhnout. Určitě přijdete s několika skvělými nápady.

Jeden z důležitých kroků, při růstu vaší firmy

Ujistěte se, že neinvestujete jen do svého podnikání, ale že investujete také do sebe. Nejde jen o nákup marketingových a propagačních materiálů a čehokoli dalšího, za co můžete utrácet peníze.

Pracujete i na sobě, abyste se zlepšili? Možná potřebujete nějaké další vzdělání. Možná potřebujete častěji jezdit na dovolenou…

Uvolnění vaší mysli, uvolnění vašeho těla, je skvělá věc pro tok nápadů – je to dobrá věc pro kreativitu a zlepšení dovedností.

Možná se potřebujete zlepšit v komunikaci, v odrážení námitek, nebo se chcete zlepšit ve vyprávění příběhů a motivaci lidí, získávání peněz nebo v čemkoli, v čem potřebujete pomoci.

Ujistěte se, že ve svém úsilí o rozvoj svého podnikání vyvíjíte také úsilí o rozvoj sebe sama!

Chcete pomoc?

Získejte ZDARMA milionové rady, jak dosáhnout svých (nejen) finančních cílů, přes rozvoj Vašich dovedností!

Jednou z nových možností i pro Vás může být MLM vzdělání, které je opravdu prověřeno a funguje…

Pokud už v MLM jste nějakou dobu, anebo právě začínáte, ale zatím stále nemáte výsledky o kterých sníte, pak Vám možná mohu hodně pomoct tím, že pořádám Online MLM Summit ZDARMA.

Na 5 až 6ti hodinovém Online MLM Summitu, odevzdá své knowhow síťového marketingu celkem 14 tuzemských CZ/SK lídrů – milionářů z MLM!

Tito lidé prozradí do detailu, jak vydělali přes 100.000.000+ Kč (resp. přes 4.000.000+ EUR) za velmi krátký čas.

Nejlepší na tom je to, že celý SUMMIT je úplně ZADARMO, takže jedinou investicí je Vaše pozornost a Váš čas, už v tuto neděli – registrujte se na vysílání a řekněte to těm, které chcete vzít k úspěchu s sebou:

https://summitonline.cz/

Brzy na viděnou!

S pozdravem Michal – Váš MLM fanoušek číslo #1


Za inspiraci pro tento článek děkuji mému „MLM“ příteli, Rayovi Higdonovi (firma HIGDON GROUP™).

 
SDÍLET = LÍBILO SE MI TO!
⇩ DÍKY! 💘 DÁRKY NÍŽE ⇩


MARKETINGOVÝ ONLINE MLM SUMMIT ZDARMA!


DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!
 PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.