“Nenech nikoho, ukradnout Tvůj sen!”

To jsou slova odcházející legendy síťového marketingu…

Yager Group (Skupina Yager) oznámila, že legenda, velikán a můžeme říct “Pán MLM”, kterým nebyl nikdo jiný než samotný Dexter Yager, bohužel  zemřel 7. ledna 2019 ve věku 79 let.

Dexter a jeho žena Birdie jsou obecně uznávaní za vybudování nejúspěšnější organizace ve společni AMWAY, kde jejich tým zasahuje přes 40 zemí celosvětově a čítá více jak 1 milion lidí.  3 synové – Jeff, Doyle a Steve jsou také zapojeni v Amway businessu.

Rodina - Steve, Doyle, Jeff, Dexter a Birdie Yager
Rodina – Steve, Doyle, Jeff, Dexter a Birdie Yager

Odhadované přijmy Dextra byly jen mezi roky 2010 – 2011 kolem $12 -14 milionů dolarů.

Dexter udávaný celoživotní MLM příjem
Dexterův udávaný /odhadovaný celoživotní příjem jen z MLM

Jeho distributoři prodali kumulativně produkty v hodnotě za více než $2 miliardy dolarů počítáno od roku 1995. Pro 79 starého Dextra je tedy jeho dosažení úspěchu nezpochybnitelné. Každý, kdo se zapojí do branže MLM a trošku zapátrá ve vodách kolem mezi úspěšné lídry, každý jeden z nich uznává Dextra za to co dosáhl a dávají ho za příklad co až je možné.

Dexter a jeho tým na podiu
Dexter a jeho tým na podiu

Poté co dokončil školu v roce 1957, Pan Yager nastoupil do několika prací v oblasti prodeje. Prodával nástroje Sears, auta Ford a pivo. Sám jednou napsal, že se tehdy dostal do bodu kdy pil až dvě bedny piva každý den!

Dexter Yager začal svou kariéru v malém městě Řím ve státě New York jako prodejce piva. Většina lidí v tomto městě byla na mizině, žili od výplaty k výplatě a neměli žádnou naději, že se někdy vymaní ze své denní cesty do místního mlýna. Pan Yager říkal že tehdy v těch časech dávných, neznali nikoho, kdo by měl nějaké velké sny, ani nikoho, kdo by o nich aspoň mluvil. Pan Dexter vydělával 95 dolarů týdně hrubého (cca 9.000 Kč měsícně) jako prodejce automobilů a jako zástupce pivovaru, zatímco jeho žena Birdie pracovala jako klíčový operátor na místní základně leteckých sil.

Když mu příbuzný nabídl v roce 1964 AMWAY, Dexter se rychle připojil. Amway se stala mou nejvyšší prioritou, řekl jednou. “Jedl jsem, spal a dýchal ten obchod téměř sedm dní v týdnu…”
Dexter u pultu
Dexter u pultu

Ukazoval prezentaci prakticky každou noc. V roce 1969 přesunul rostoucí rodinu a podnikání do Charlotte (USA), kde měl rostoucí distribuční základnu. Stali se stříbrnými producenty (hodnost v Amway v kompenzačním plánu) dokonce ještě dříve, než se očekávalo a Dexter dosáhl svého prvního cíle: Dokázal opustit svou původní práci. O víkendech vozil rodinu do Winnebaga na velká shromáždění. Mezi tím prezentoval AMWAY business.

Zvládl se stát milionářem do svých 30ti let a během následujícího desetiletí se stal průkopníkem pro podporu MLM sítě prostřednictvím motivačních knih a kazet.

Vztahy jsou to o čem celý AMWAY je, říkával Yager. “Pokud pracujete jen pro peníze, jednou se dostanete do bodu, kdy budete mít dost a necháte toho.” – řekl jednou.

“My budujeme vztahy a lidé obvykle neopouštějí lidi, kteří je milují. Píšu o věcech, které v mém životě způsobily nějakou změnu.” Dexter Yager
Dále vysvětluje: Všechno v životě je prodej. Měl jsem v životě lidi, kteří mě označovali za materialistu. Já říkám jsi buď materialista, nebo jsi “nudista”…  Nic moc se nestane samo od sebe bez toho, aby někdo zapříčinil, aby se něco stalo, říkal. Pokud chceš dosáhnout nějakého cíle bez práce, pravděpodobně ten cíl bude mít moc malou hodnotu.

Chci pomáhat lidem pochopit, že sen, který není realizován, je sen, uvězněný tvým největším nepřítelem: strachem z neúspěchu!

Dexter může být považován za “otce moderního MLM”, protože většina vzdělávacích a růstových systémů používaných v nejúspěšnějších MLM organizacích ve světě používá systémy, které mají kořeny v tréninkových systémech společnosti Dextera.

Dexter také prodává CD, knihy, semináře a další materiály pro rozvoj osobnosti kromě svého vztahu k Amway Corporation. Odhadovaný zisk z jeho obchodních materiálů je zhruba 20 milionů dolarů. Má jednu z největších organizací pro osobní rozvoj na světě…

Co více dodat? Děkujeme Dextrovi za jeho celoživotní práci a celoživotní odkaz na kterém my, jako další generace multilevláčků, můžeme stavět… Techniky se mohou měnit a také mění (s moderní dobou), ale principy, ty zůstávají….. Děkujeme za vše co udělal a co pro nás zanechal, děkujeme Dextře, že jsme se od Tebe mohli učit – budiž Ti země lehká, odpočívej v pokoji… Děkujeme, nezapomeneme…. 🙁 
SDÍLET = LÍBILO SE MI TO!
⇩ DÍKY! 💘 DÁRKY NÍŽE ⇩


MARKETINGOVÝ ONLINE MLM SUMMIT ZDARMA!


DALŠÍ ROČNÍK NEZÁVISLÉ MLM AKADEMIE

PDF: Kde brát lidi do MLM, aby Vám nedošly kontakty!
 MLM plávovač je ve FB Skupině MLM Poradna!
 PDF: Jak správně telefonovat v MLM! Stahujte.
 

11 Comments

 1. Ondra z Olmíku
  9.1.2019 @ 10:01

  Děkuji za článek.
  Mám tu čest být v organizaci Dextera Yagera. Dokázal nejenom vybudovat, ale i udržet organizaci. Vždy budu na něj vzpomínat s velikou úctou a vděčností.

  Reply

 2. Petr Melcher
  25.1.2019 @ 5:19

  Jo, jo, přesto že nejsem v AMWAY, tak jsem se od něj mnohé naučil, souhlasím s každou myšlenkou a vážím si každého člověka, který si dá tu práci s pochopením mlm systému, miliony lidí na celém světě sní o životě který my díky mlm systému žijeme. Proto se hluboce skláním před našimi průkopníky, mezi něž zajisté také pan Dexter Yager patřil.

  Reply

 3. Zdeněk
  24.7.2019 @ 16:15

  Amway a pana Dextera jsem poznal už před 20-ceti lety. Kdybych ho tenkrát lépe pochopil tak jsem mohl být dnes už někde jinde. Dnes jsem začal znovu v MLM s úplně jiným náhledem na svůj život a práci v obchodě. Díky tomu článku jsem si na pana Dextera znovu vzpomněl super.

  Reply

  • Michal Karmazín
   28.7.2019 @ 18:39

   Zdravíme Vás Zdeňku, říká se “možná trošku později, ale přece!” 🙂 Takže gratulace k pochopení MLM myšlenky a také k tomu, že jste měl tu čest osobně se potkat s tímto MLM velikánem! Děkujeme moc za Váš koment, že jste se podělil s ostatními a přeji Vám mnoho úspěchů na Vaší cestě, ať se daří!

   Reply

 4. Standa
  27.3.2020 @ 19:45

  Amwayaci se rádi chlubí že tento pán, byl poradcem 4 amerických prezidentů. Mužete prosím toto tvrzení potvrdit nebo vyvrátit?

  Reply

  • Franta
   19.12.2021 @ 1:27

   Tento pán ani omylem nebyl poradcem 4 amerických prezidentů, nebyl poradcem ani jednoho prezidenta. Je to sprostá lež…….. ale zní to pěkně tak se to tak prezentuje, a lidé tomu věří……. je to stejné v každé MLM firmě “kašli na fakta, hlavní jsou emoce”

   Reply

  • Franta
   20.12.2021 @ 20:47

   Není to pravda, nikdy nebyl poradcem žádného amerického prezidenta, nebo o tom přinejmenším nejsou žádné záznamy. Kdo tvrdí opak měl by to doložit.

   Reply

 5. eda
  1.5.2020 @ 10:49

  No aby to nakonec s tou jeho organizaci nedopadlo takto: “Dedecek zalozil, synacek udrzel a vnoucek polozil.” nebo tak nejak to znelo.

  Reply

  • Michal
   9.9.2020 @ 7:23

   Zdravím. Dexter už víc jak 10 let byznys nerozvíjel ( ze zdravotních důvodů), nýbrž jej přenechal rozvíjet svým synům. A za posledních 10 let se jeho skupina dále úspěšně rozrůstala a stále rozrůstá.
   A pane Edo, pokud píšete takovýto komentář, očividně jste ještě nepochopil jak funguje síťový marketing. I kdyby vnuci Dextera vůbec nic neudělali, jak chcete zabránit víc jak milionu lidí aby přestali budovat svůj vlastní byznys a jít si za svými vlastními sny? Tohle už se prostě nikdy (dokud tady bude firma Amway) nezastaví, není totiž způsob jak.

   Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.