“Nenech nikoho, ukradnout Tvůj sen!”

To jsou slova odcházející legendy síťového marketingu…

Yager Group (Skupina Yager) oznámila, že legenda, velikán a můžeme říct “Pán MLM”, kterým nebyl nikdo jiný než samotný Dexter Yager, bohužel  zemřel 7. ledna 2019 ve věku 79 let.

Dexter a jeho žena Birdie jsou obecně uznávaní za vybudování nejúspěšnější organizace ve společni AMWAY, kde jejich tým zasahuje přes 40 zemí celosvětově a čítá více jak 1 milion lidí.  3 synové – Jeff, Doyle a Steve jsou také zapojeni v Amway businessu.

Rodina - Steve, Doyle, Jeff, Dexter a Birdie Yager
Rodina – Steve, Doyle, Jeff, Dexter a Birdie Yager

Odhadované přijmy Dextra byly jen mezi roky 2010 – 2011 kolem $12 -14 milionů dolarů.

Dexter udávaný celoživotní MLM příjem
Dexterův udávaný /odhadovaný celoživotní příjem jen z MLM

Jeho distributoři prodali kumulativně produkty v hodnotě za více než $2 miliardy dolarů počítáno od roku 1995. Pro 79 starého Dextra je tedy jeho dosažení úspěchu nezpochybnitelné. Každý, kdo se zapojí do branže MLM a trošku zapátrá ve vodách kolem mezi úspěšné lídry, každý jeden z nich uznává Dextra za to co dosáhl a dávají ho za příklad co až je možné.

Dexter a jeho tým na podiu
Dexter a jeho tým na podiu

Poté co dokončil školu v roce 1957, Pan Yager nastoupil do několika prací v oblasti prodeje. Prodával nástroje Sears, auta Ford a pivo. Sám jednou napsal, že se tehdy dostal do bodu kdy pil až dvě bedny piva každý den!

Dexter Yager začal svou kariéru v malém městě Řím ve státě New York jako prodejce piva. Většina lidí v tomto městě byla na mizině, žili od výplaty k výplatě a neměli žádnou naději, že se někdy vymaní ze své denní cesty do místního mlýna. Pan Yager říkal že tehdy v těch časech dávných, neznali nikoho, kdo by měl nějaké velké sny, ani nikoho, kdo by o nich aspoň mluvil. Pan Dexter vydělával 95 dolarů týdně hrubého (cca 9.000 Kč měsícně) jako prodejce automobilů a jako zástupce pivovaru, zatímco jeho žena Birdie pracovala jako klíčový operátor na místní základně leteckých sil.

Když mu příbuzný nabídl v roce 1964 AMWAY, Dexter se rychle připojil. Amway se stala mou nejvyšší prioritou, řekl jednou. “Jedl jsem, spal a dýchal ten obchod téměř sedm dní v týdnu…”
Dexter u pultu
Dexter u pultu

Ukazoval prezentaci prakticky každou noc. V roce 1969 přesunul rostoucí rodinu a podnikání do Charlotte (USA), kde měl rostoucí distribuční základnu. Stali se stříbrnými producenty (hodnost v Amway v kompenzačním plánu) dokonce ještě dříve, než se očekávalo a Dexter dosáhl svého prvního cíle: Dokázal opustit svou původní práci. O víkendech vozil rodinu do Winnebaga na velká shromáždění. Mezi tím prezentoval AMWAY business.

Zvládl se stát milionářem do svých 30ti let a během následujícího desetiletí se stal průkopníkem pro podporu MLM sítě prostřednictvím motivačních knih a kazet.

Vztahy jsou to o čem celý AMWAY je, říkával Yager. “Pokud pracujete jen pro peníze, jednou se dostanete do bodu, kdy budete mít dost a necháte toho.” – řekl jednou.

“My budujeme vztahy a lidé obvykle neopouštějí lidi, kteří je milují. Píšu o věcech, které v mém životě způsobily nějakou změnu.” Dexter Yager
Dále vysvětluje: Všechno v životě je prodej. Měl jsem v životě lidi, kteří mě označovali za materialistu. Já říkám jsi buď materialista, nebo jsi “nudista”…  Nic moc se nestane samo od sebe bez toho, aby někdo zapříčinil, aby se něco stalo, říkal. Pokud chceš dosáhnout nějakého cíle bez práce, pravděpodobně ten cíl bude mít moc malou hodnotu.

Chci pomáhat lidem pochopit, že sen, který není realizován, je sen, uvězněný tvým největším nepřítelem: strachem z neúspěchu!

Dexter může být považován za “otce moderního MLM”, protože většina vzdělávacích a růstových systémů používaných v nejúspěšnějších MLM organizacích ve světě používá systémy, které mají kořeny v tréninkových systémech společnosti Dextera.

Dexter také prodává CD, knihy, semináře a další materiály pro rozvoj osobnosti kromě svého vztahu k Amway Corporation. Odhadovaný zisk z jeho obchodních materiálů je zhruba 20 milionů dolarů. Má jednu z největších organizací pro osobní rozvoj na světě…

Co více dodat? Děkujeme Dextrovi za jeho celoživotní práci a celoživotní odkaz na kterém my, jako další generace multilevláčků, můžeme stavět… Techniky se mohou měnit a také mění (s moderní dobou), ale principy, ty zůstávají….. Děkujeme za vše co udělal a co pro nás zanechal, děkujeme Dextře, že jsme se od Tebe mohli učit – budiž Ti země lehká, odpočívej v pokoji… Děkujeme, nezapomeneme…. 🙁 
SDÍLET = LÍBILO SE MI TO!
⇩ DÍKY! 💘 DÁRKY NÍŽE ⇩JAK NA IMPÉRIUM Z DOMU A BEZ KAPITÁLU?